Donald dramt door
Vorige weet sloot ik mijn verslagje af met de opmerking dat het niet lang zou duren of Trump, die door niemand dwars wil worden gezeten, zou zijn pijlen gaan afvuren op Paus Leo in Rome.
En voorwaar: gisteren dramde de lompe bulldozer Trump met meerdere aanvallen door op de heilige Vader, in de ogen van katholieken de plaatsbekleder van Christus op aarde.
Dit gaat Trump steun en stemmen kosten, want de katholieken zijn een belangrijke groep gelovigen in het nog altijd overwegend religieuze Amerika. Vice-president Vance en Minister van Buitenlandse Zaken Rubio zijn bij voorbeeld ook katholiek. Die zullen hun bazige baas niet openlijk gaan afvallen maar ik denk dat een groot aantal katholieke kiezers zal afhaken. Zeker omdat de aanvallen ongehoord ordinair werden neergezet en nog ondersteund werd door een AI-product (waar de Donald geen genoeg van kan krijgen) dat Trump toont als een soort Verlosser van alle pijn. Wordt als een vorm van blasfemie ervaren door mensen die daar gevoelig voor zijn.
Deze week ondergroef niet alleen Trump zijn geloofwaardigheid maar hielp zijn vrouw Melanie een handje mee door schijnbaar uit het niets te verklaren dat zij ooit geen innige band was aangegaan met de vermaledijde Epstein. Zoiets verklaar je alleen maar als er aanwijzingen zijn die wel in die richting wijzen.
Wat Trump ook geen goed heeft gedaan is dat Orban een smadelijke verkiezingsnederlaag heeft geleden tegen Magyar, een jonge politicus die rechts van het midden opereert maar in tegenstelling tot Orban wel van harte een Europeaan is.
Vance was persoonlijk nog naar Boedapest afgereisd om Orban te steunen – op een zeer ongepaste wijze door zich te mengen in binnenlandse en Europese politiek -, maar mogelijk heeft zijn komst averechts uitgewerkt want wie wil in Europa nog bij Trump en consorten horen?
De verkiezingsnederlaag van Orban was een tegenvaller voor Poetin én Trump: bien étonnés de trouver ensemble?
De grootste blunder van Trump blijft zijn geloof in Netanyahu die hij de vrije hand gaf en geeft om het Midden-Oosten onrustig te houden ten koste van het leven van onschuldige burgers.
Haat zaaien biedt geen oplossing voor de diverse belangen die diverse bevolkingsgroepen daar hebben. Nu worden staten structureel verzwakt door aanhoudende bombardementen, waar niemand - zeker op langere termijn – mee opschiet. Maar Trump heeft de macht niet, of de kracht niet, of het inzicht niet om deze oorlogsmisdadiger te stoppen. De Vlaamse hoogleraar Debeauf noemt Netanyahu’s Israël de onverantwoordelijkste staat in het Midden -Oosten.
Het resultaat van de bombardementen van Israël en de VS op Iran is dat het (in mijn ogen uiterst verderfelijke) bestuur alleen maar versterkt uit de strijd te voorschijn is gekomen. Tel uit je winst…
En Netanyahu kan nog even wat langer aan het hoofd staan van zijn kabinet van schurken.
Maar…ten koste van heel veel doden, ten koste van heel veel miljarden dollars, ten koste van het milieu, ten koste van een zwalkende economie wereldwijd, ten koste van het Internationale Recht.
Geplaatst in de categorie: actualiteit

Geef je reactie op deze inzending: