Olie op het vuur
President Donald Trump speelt met vuur door zogenaamd officieel te erkennen, dat Jeruzalem de hoofdstad van Israël is. Hij bewoog daarbij weer met zijn dwingende handgebaren, incluis een rondje vormen met de duim en de wijsvinger, waarmee hij zijn besluit zelf goedkeurt. Hij wil de Amerikaanse ambassade in Tel Aviv naar Jeruzalem verhuizen.
Hij moet weten, dat dit een vernedering en een klap in het gezicht van de Palestijnen is. Donald bracht het nieuws als een Kerstman met een vervroegd cadeau voor de Joodse rechts-extremisten en orthodoxen. Het is een symbolisch gebaar met dramatische gevolgen. Het is de suprematie van een totaal ongeloofwaardig schertsfiguur, die maar wat aan rommelt.
Ik herinner me nog het beeld, waarbij hij met een keppeltje op als een norse gnoom bij de Klaagmuur zijn beklag deed. Toen broedde hij al op het uitvoeren van dit onzinnige idee, waar niemand baat bij heeft. Laat die ambassade lekker in Tel Aviv blijven, want er komt alleen maar hommeles van en je kweekt er opnieuw kwaad bloed mee. De Joden en de Palestijnen leven daar al zolang op gespannen voet met elkaar, daar kun je niet zomaar even in gaan stoken. Jeruzalem is voor de moslims net zo belangrijk als voor de Joden en de christenen. Hij ontkent hiermee de Palestijnse staat, die hij denkt te kunnen negeren.
Is hij misschien een godsdienstwaanzinnige, die denkt dat het Nieuwe Jeruzalem ook werkelijk in Jeruzalem zal plaats vinden? (-)
Hoe lang wordt deze politieke en diplomatieke dreumes nog gedoogd? De Palestijnen hebben meteen al drie dagen van woede afgekondigd, wat te verwachten was. Die heetgebakerde Palestijnen moeten zich niet zo door een halve gare in het Witte Huis laten opfokken.
Achter de Klaagmuur bevindt zich een schitterende moskee en een groot gebouw met een goudkleurige koepel, waarin Mohammed naar de hemel zou zijn opgevaren. Ik ben er geweest en er hing een serene en devote sfeer, precies die sfeer, die je ook in christelijke kathedralen vindt. In de kern zijn wij allemaal gelijkwaardige mensen van vlees en bloed. Wat Donald doet, is zichzelf op arrogante wijze een meerderwaardig mens wanen. Donald kiest liever voor het militair krachtige Israël, dan voor arme Palestijnen, die met stenen gooien, met in elkaar geprutste raketten vuren en die met bomvesten aanslagen plegen.
Bovendien is Donald als onverzadigbare aandachtstrekker een rupsjenooitgenoeg, die steeds nieuwe commotie verzint. Het liefst in de overtreffende trap.
In de zaal, waar volgens de overlevering Jezus met zijn discipelen het laatste avondmaal heeft genuttigd, zag ik achter een vies raam een duif. Toen Jezus door Johannes de Doper in de Jordaan werd gedoopt, zag Johannes een felverlichte duif boven Jezus verschijnen. De duif is het vredesteken en Jezus was dan ook een Vredebrenger. De Heilige Geest is de duifgeest van de vrede. Jezus was een pacifist pur sang. Hij liet zichzelf zelfs zonder verzet geselen en kruisigen. Als de Liefde echt in je woont, dan kun je simpelweg niet haten.
Donald heeft zijn familie lief, zijn werknemers en de Amerikanen, die op hem lijken. Echte liefde is veelal de ander liefhebben als jezelf. De ánder! Net als de totaal Andere! Hij en zij, die totaal verschillen met jouw opvattingen, gedragingen, geloofsideeën en gedachten. Zoals de Palestijnen en ik ga het nog moeilijker maken, zoals de Noord-Koreanen, de Iraniërs en de Russen.
Beluister anders nog eens het veelbetekenende, oerwijze 'Russians' van Sting.
Zie ook: https://www.youtube.com/watch?v=wHylQRVN2Qs
Schrijver: Joanan Rutgers, 7 december 2017
Geplaatst in de categorie: psychologie
4.3 met 7 stemmen
582