Woensdag 5 februari 2025
Het contact met Jaap Smet verliep zonder grote zorgen. De tekeningen en plattegronden konden in een later stadium met kunstmatige intelligentie worden bewerkt tot er resultaten zichtbaar waren.
Jaap was heel zeker van zijn zaak. Bjarne was goedgelovig en hij kon niet in de toekomst kijken.
Het was voor Bjarne gewoonte geworden om wekelijks een petitie te tekenen via Amnesty om zo de druk op te voeren tegen de onderdrukkers. Alleen al het feit dat er iedere week weer opnieuw een petitie was gaf al aan hoeveel onrecht er in de wereld was en hoe vaak de bevolking onderdrukt werd door een regime. De strijd om vrijheid was overal ter wereld gaande.
Het contact met de Russische automonteur was plotseling afgelopen. Hij had nog een mail gestuurd met de hoge bedragen die een reis naar Amsterdam met zich meebracht. Bjarne had kort en krachtig gereageerd. Veel tijd om afscheid te nemen was er niet. Geen bericht meer betekende dat het bedrog was geweest. En alle aandacht die Bjarne daaraan zou besteden zou de teleurstelling slechts groter maken. Meer dan nodig was.
De vrienden uit Amsturia timmerden behoorlijk aan de weg. Mobar schreef verschillende nieuwe gedichten. Violette was bezig met het onderzoek voor haar nieuwe verhaal: Moord in de dierentuin.
Alex had zich aangesloten bij een groep nudisten. Arnold was bezig met een recensie over de beste muziekalbums van de maand.
Er kwam toch nog een bericht uit Rusland. De situatie werd iedere dag onmenselijker. Bjarne had er voor gewaarschuwd. Het was een aangrijpend bericht vol geschreven met machteloosheid. Bjarne voelde zich schuldig. Was hij dan toch niet duidelijk geweest?
Rosa Konijn was op zoek naar woonruimte in Amsterdam. Bjarne merkte dat ze een beetje jaloers was op de woning van Bjarne, die iedere maand gezelliger werd. Af en toe dacht Bjarne nog aan de tips van Truus van het Leger des Heils. Dezelfde spullen bij elkaar. Geen onnodige rotzooi bewaren. Minstens twee keer per week een was draaien.
De Russische automonteur verdween langzaam maar zeker uit de gedachtewereld van Bjarne. Uiteindelijk bleek eenzaamheid bij het leven te horen. Af en toe kwam Yuriy terug in zijn dromen met een nieuw gedicht over de wilde dieren van de nacht. Soms had hij een nachtmerrie over ongewild in een oorlog terecht komen.
Alex had Bjarne een biljet van tien euro gegeven voor het boek van Bukowski dat Bjarne in een straatboekenkast had gevonden. Bjarne was er blij mee. Hij had geen tijd om alle boeken die hij meenam te lezen en eten was belangrijker dan lezen.
Geplaatst in de categorie: individu

Geef je reactie op deze inzending: