Inloggen
voeg je verhaal toe

Verhalen

Een misbaksel

De leerlingen hebben een schoolreisje gehad. Ze waren naar een speeltuin geweest en hadden spelletjes gedaan op een open plek in het bos.
De week daarop moesten ze er een opstel over schrijven, met als titel Het schoolreisje.
De leerlingen gingen ijverig aan de slag. De meester zou de drie leukste opstellen voorlezen.
Jantje keek eerst een beetje rond, voordat hij begon te schrijven.
De volgende dag zei de meester: ‘Er zijn drie hele leuke opstellen en één opstel dat niet zo leuk is, maar die ik toch ga voorlezen.’
De leukste opstellen gingen over het plezier dat ze hadden gehad, over wat ze allemaal gedaan hadden en waar ze waren geweest.
Daarna las de meester het vierde opstel voor, het was het opstel van Jantje. Hij had het schoolreisje heel anders beleefd dan de andere kinderen. Jantje schreef dat er niets aan was. De speeltuin was te klein, de speeltoestellen waren altijd bezet, hij kwam nooit aan de beurt. De spelletjes in het bos waren ook niet leuk, het waren spelletjes voor kleine kinderen, niet voor groteren. In de bus was hij misselijk geweest en het duurde te lang voor ze er waren. Kortom, hij ging nooit meer met een schoolreisje mee.
Toen de meester klaar was met het voorlezen bleef het doodstil in de klas. De leerlingen vroegen zich af of Jantje straf zou krijgen, omdat hij het schoolreisje zo had afgekraakt. Maar nee, hij kreeg geen straf. De meester zei dat iedereen recht had op zijn eigen mening. Wel vertelde de meester dat dit opstel toch een misbaksel was, niet omdat Jantje het schoolreisje niet leuk had gevonden, maar omdat het vol stond met spelfouten.
Daarna kreeg Jantje een compliment van de meester, want hij was eerlijk geweest. Hij had verteld hoe hij het beleefd had en had dat opgeschreven. De meester zei dat er misschien wel meer kinderen het niet zo leuk hadden gevonden, maar dat niet durfden te zeggen. Jantje had dat wel gedaan en dat was prima.
 
 
 

 

Schrijver: Ineke Dijkhuis, 27 september 2025


Geplaatst in de categorie: algemeen

Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 8

Er zijn nog geen reacties op deze inzending.


Geef je reactie op deze inzending:

( vink aan als je niet wilt dat je e-mailadres voor anderen in beeld verschijnt)