Inloggen
voeg je verhaal toe

Verhalen

Het mopje aan de deur

Er wordt aan de deur gebeld en ik ga open doen, staat er een klein meisje op de galerij dat een beetje onverstaanbaar iets vraagt, maar omdat ik haar niet versta, vraag ik: wat zeg je nou?
Mag ik een mopje, voor een dropje vraagt het kind?

Ik zeg meis, wat bedoel je? Ik ken wel het heitje voor een karweitje maar deze ken ik niet, dus wat is de bedoeling?
Wel zegt de kleine, verlegen en parmantig tegelijk: ik vertel U een mopje, als U het een goede vindt, krijg ik een dropje!

Juist, maar ik heb dus geen drop, dus wat nu? Het mag ook een snoepje zijn hoor, zegt ze.
Ik zeg, dat is prima, nou laat je mopje maar horen en ze steekt van wal, draait een paar keer haar hoofdje weg en ik versta er dus erg, zeg maar heel erg weinig van!

Als ik zie dat ze klaar is, kijkt ze mijn kant op en ik zeg, prima gedaan kind, wacht even want dan laat ik jou lachen…
Ik pak vanuit de keuken een doosje toffiefee en loop ermee naar de deur, ze denkt nog dat ik haar er eentje uit laat halen maar ik zeg: ik vind jou zo stoer dat je de hele (nieuwe) doos mag hebben, je hebt het verdiend.

Het kind zegt verbouwereerd: dank u wel mevrouw en huppelt naar de volgende deur! Dag Meis…

... Heitje voor een karweitje ken ik wel… ...

Schrijver: An Terlouw, 5 februari 2026


Geplaatst in de categorie: kinderen

5.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 7

Er zijn nog geen reacties op deze inzending.


Geef je reactie op deze inzending:

( vink aan als je niet wilt dat je e-mailadres voor anderen in beeld verschijnt)