Discriminatie, toch een dingetje
Als de wereld in brand staat kan er niet vaker worden gediscrimineerd, het is elke dag wel ergens raak, de opstoppingen vieren hoogtij, de wegen lopen vol, de social media weten precies te melden waar de opstandelingen moeten zijn, maar er moet me toch even iets van het hart. Ik ben in principe tegen discriminatie, zeg nadrukkelijk in principe want het toeval wil dat er op veel panden camera’s hangen die de boel in de gaten houden en vastleggen.
Of het nodig is, dat bleek gisteren maar weer eens, een tweetal gasten met een gekleurd uiterlijk waren de winkel ingereden en hebben zich te goed gedaan aan spullen van een ander! De eigenaar probeerde nog te redden, maar was niet opgewassen tegen de twee jonge knapen.
In deze zelfde week wordt er een auto gestolen, de persoon die weg rijdt, eveneens een kleurtje, laat hem na een vluchtpoging brandend achter in een woonwijk, en hier aan de overkant staan vier gasten zich tegoed te doen aan lachgas, een stukje verder wordt wiet verkocht en geloof me, er is van die tientallen die opgesomd werden, precies één blanke bij.
Ik discrimineer niet, sterker nog: er komt elke dag een donkere vrouw hier, heel prettig, heel aangenaam en een voorbeeld voor de groep die ik net opnoem. Ik zeg haar dan ook, begrijp je dat het ons moeilijk wordt gemaakt om niet te discrimineren? Het antwoord blijft niet eens uit, meteen is het van: ik snap niet waar die ouders zijn, begrijp niet dat dit allemaal zomaar kan. Ze zegt ook: ik discrimineer niet, maar begrijp heel goed dat het de blanke mensen raar moet overkomen zo te worden behandeld in eigen land ook nog.
Ik snap niet, dat er kleurverschil moet zijn, maar dat is er altijd al geweest alleen nu, nu is het alsof dat de hoofdmoot is van alle opstanden. Nu wordt een land haast afgebrand als er een politieagent te hard bezig is geweest en er een dode te betreuren is, neen, ik praat het niet goed, maar je kunt ook te ver gaan en dat is wat er nu gebeurt, de grenzen van het toelaatbare worden overschreden en dat gaat buiten alle normen om. Dit heeft niks meer met discriminatie te maken, dit heeft te maken met de wil om te rellen en zo mogelijk nog meer slachtoffers te maken.
En dat is precies hetgeen wat mij, ik zeg nadrukkelijk mij, met lede ogen naar de gasten zie kijken die opnieuw de boel hier verstieren. Waarmee ik niet wil zeggen dat blanke kinderen van die schatjes zijn en nooit iets uithalen, maar de camerabeelden zeggen ons meer dan genoeg. Ik discrimineer niet, maar ik constateer en dat: is even heel wat anders...
... Discriminatie of constateren ...
Schrijver: An Terlouw, 12 juni 2020Geplaatst in de categorie: discriminatie
Echter is het wel zo dat: wanneer je dat beweert Catrinus je de hand in eigen boezem moet steken en weet je, in feite doen we er allemaal aan mee. Triest, jazeker wel, maar niet gelogen, zeer zeker niet. Niet boos zijn, of geschokt, dat doet de rest van de wereld al genoeg!
Trouwens die beelden van vanmorgen gezien; weer een gekleurde Amerikaan doodgeschoten. Had hij maar niet moeten vluchten? Je hoort de meerdere schoten. Als je wil schieten wat ze daar maar wat graag doen, schiet dan desnoods op de benen. Ach laten we eerlijk zijn het discrimineren is ons mensen eigen, zit in de genen, we doen het allemaal (ja,ook ik onbewust) in meer of mindere mate en niet alleen om de kleur.
Het zal nog tientallen jaren duren voor dat verdwijnt, mocht dat ooit gebeuren. De aard van een beestje verander je niet zo snel.
“De politie in Amerika is gewoon racistisch en discrimineert, dat is een gegeven. Over het algemeen werken er daar types die behoefte hebben om zich daarin te kunnen uitleven. De Ku Kux Klan is iets minder populair en dus zoekt men z’n heil blijkbaar in het leger en bij de politie. “
“Vanmorgen zag in een flits dat enge vrouwtje van ‘Leefbaar Rotterdam”
“Ach die katholieken zijn er nog steeds en je komt er ook echt niet vanaf. Hoeft van mij trouwens ook niet – als ze zich maar gedeisd houden.”
“En die gevulde dame van de FvD natuurlijk ook. Die valse hyena’s. Als ze bloed ruiken slaan ze toe, vooral links bloed.”
“het zijn allemaal en altijd weer de witte mannen met stropdassen en witte boorden”
En jij bent diep geschokt? Kijk eerst eens in de spiegel zou ik zeggen.
Sorry Catrinus
Sorry An.
Je schrijft daden van mensen toe aan groepen op basis van afkomst of huidskleur. Probeer eens daden te bekijken vanuit het individu: dan kan je met even veel recht daden als diefstal en drugsgebruik afkeuren: niet op basis van het behoren tot een groep, maar wel op basis van strafrecht.
Ook de kreet van 'eigen land' komt bij mij niet prettig over: mensen die het Nederlanderschap bezitten zijn volop bewoners van Nederland en hebben niet meer of minder rechten dan wie dan ook.