Dilansbelang
dagcolumn
3.8 met 4 stemmen
46 Is het landsbelang of Dilansbelang dat Yesilgöz op defensie zit? Ik vrees toch het laatste. Yesilgöz heeft ons keer op keer uitgelegd dat je niets hebt zonder veiligheid. Nu weet ik niet of dat echt zo is. Je hebt nog minder als je geen water hebt, bijvoorbeeld. Zonder water ga je redelijk snel dood, maar daar hoor je haar nooit over.
En bovendien, onze veiligheid hangt al jaren niet van onze defensie af. Als je een leger had zoals Finland, ja, dan is defensie belangrijk, maar wij zijn veilig…
PRATENDE HOOFDEN
column
4.0 met 3 stemmen
41 Column van Kees (observaties)
Ze zitten daar. In het halfduister van een talkshow in een televisiestudio dat altijd een ingehouden belangrijkheid uitstraalt. Rijen mensen, keurig op stoelen vastgeschroefd, starend naar een tafel vol pratende hoofden. De stille voyeurs. Mensen die vrijwillig zijn gekomen om te kijken naar andere mensen die praten. Dat is het hele idee. Meer is het niet.
Fascinerend!
Wat bezielt hen? Het is niet alsof er iets gaat gebeuren. Niemand springt op tafel. Niemand…
Waar blijven De Wijzen...?
beschouwing
1.0 met 1 stemmen
18 Eerlijk zullen wij alles delen, ik een beetje meer dan jij; eigenlijk ik alles en jij niets...!
Rolverdeling
- Benjamin Netanyahu als De Duivel
- Mahmoed Abbas als Rechthebbende…
De rollies
hartenkreet
3.5 met 4 stemmen
39 Het regende die dag en oma was uit gegaan zoals ze vaker deed. Vanuit het hoge raam op de eerste etage aan de straatzijde keek ik naar haar gestalte, gekleed in de winterjas en bekroond door de zwarte hoed na die langzaam uit het zicht verdween.
Op die dag heeft ze de rollies meegebracht, althans ik gaf het speelgoed dat vandaag de dag nog altijd niet uit de mode is die naam. Het waren bonte kleurige schijven die je in piramidevorm op kon stapelen.
Oma bereikte zonder ziekte zwakte of…
autobiografie
3.8 met 4 stemmen
159 Nu ik hersteld ben van narcitisch geweld en mishandeling, wil ik voorzichtig een kijkje nemen in het christelijk leven dat ik in diepe teleurstelling heb verlaten. Het is rustig op deze facebookpagina. Ik ben benieuwd naar mijn huidige gevoelens in relatie tot mijn broers en zussen in de Heer en reageer oprecht op de inhoud van de beweringen door ook iets over mezelf prijs te geven in plaats van de gebruikelijke 'amens'.
Het gaat in deze dagen veel over het einde der tijden. Christenen…
Het goede woord
verhaal
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
2 Tja, soms ie ie een tikkie, ehhh, ik wil niet zeggen lastig want dat is niet het goede woord, maar ik moet even goed nadenken welk woord nou het beste past bij b.v.iets voorstellen en dan meteen iemand die reageert en zegt: gaan we gelijk?
Nee joh dat zeg ik toch niet? Een voorbeeld is zo genoemd want als ie vraagt: wat eten we en ik drie maaltijden op dan verwacht ie er daar ook eentje van, terwijl ik makkelijk kan switchen…?
Soms is ie een tikkie ehhh, onvoorspelbaar maar ook dat is niet…
Boekt Beune het eerste Nederlandse goud?
bewering
4.0 met 1 stemmen
23 De Olympische winterspelen zijn begonnen.
Ik zit vanmiddag om 16 uur voor de buis om te kijken of de sympathieke Joy Beune de eerste Nederlandse gouden medaille gaat behalen!
Ik verwacht het wel, maar zou ook tevreden zijn met een ereprijs voor Conijn (verwacht ik niet) of Groenewoud (zou wel degelijk kunnen!).
Laatste nieuws:
Column Youp onder vuur
Cabaretier Youp van ’t Hek gaat in zijn column op de achterpagina van NRC Handelsblad van zaterdag 23 mei 2020 volgens sommige collega’s veel te ver in zijn waarneming van de cultuursector in crisistijd.
Youp van ’t Hek: ‘Veel te grote woorden over zoiets kleins als een museum dat een paar maanden dicht moet. Of een theater waar even niet gespeeld kan worden. Zullen we een beetje nuchter blijven?’ De columnist verwees eerder in zijn tekst naar de directeur van het Rijksmuseum, die in de Volkskrant meldde dat er ‘tijdens de coronacrisis heel veel mensen naar zijn museum hadden gebeld. Volgens Taco moeten wij goed naar die mensen luisteren. Ik dacht maar één ding: naar die mensen moet je dus juist niet luisteren.’
En zo ging Youp nog een paar alinea’’s door. Met als strekking: zo belangrijk is de cultuursector nu ook weer niet. Luizenmoeder-ster Diederik van Ebbinge (ook van tv-Promenade) gaf zijn commentaar op de tekst. Hij noemde Youp een ‘zelfgenoegzame kakker’ die geen empathie toont voor de zwaar getroffen sector waar hij zelf ook in werkzaam is.’
Inmiddels is ook cabarettier Micha Wertheim van leer getrokken tegen de column van Youp. Wertheim: ‘Je mag overal grappen over maken. Maar het is een domme, gevaarlijke, kwaadwillende grap van iemand die zichzelf wijs maakt dat hij alles aan zichzelf te danken heeft en vergeet dat hij veel te danken heeft aan diezelfde subsidiepot’.
Youp van ’t Hek verdedigt zich onder meer door te stellen, dat hij slechts kritiek heeft op de toon van het debat over de noodlijdende sector.
(Bronnen: NRC Handelsblad, NPO, mei 2020)Karel Jong, 29-05-2020
Bezig met laden
Meer laden...