Vrede en kerst
dagcolumn
4.0 met 2 stemmen
88 Als ongelovige sta je toch te kijken naar de vrome voorstellingen van een koor in King’s College in Cambridge en een ceremonie in het Vaticaan in Rome. Je ziet ongeveer hetzelfde. Langzame, gedragen muziek. Een oude man die een wierookvat zwaait in een ruimte zo groot, dat alleen de man zelf de geur kan ruiken en alleen een camera met een telelens kan filmen wat er gebeurt.
Je denkt, zou zo’n man deze hocus pocus nou serieus belangrijk vinden?
En de overeenkomst zijn de teksten. Gelovigen,…
De troost van chocola
column
4.2 met 6 stemmen
74 Zoon (15) kauwde moeizaam op een groot stuk Toblerone uit zijn kerstpakket van de Action.
“Ik wil heel graag dit spul. Wacht, ik stuur je een appje.”
Vliegensvlugge duimen, geconcentreerde blik. Even later vertrok hij in zijn Action-shirt. Bam. De deur sloeg achter hem dicht.
Hij was in een jaar twee koppen gegroeid, kende zijn krachten nog niet. Ook zijn stemgeluid deed me opschrikken.…
ROODKAPJE - SYNDROOM EN REALITEIT
beschouwing
3.5 met 2 stemmen
37 Het Roodkapje-syndroom is een syndroom dat voorkomt bij mensen die alles verzachten, weinig gevaar zien, wolven als niet gevaarlijk beschouwen en daarom voor ze opkomen. Mensen die zelfs roofdieren door een roze bril zien. Als in een sprookje. Zoals de naïeve, angstige Roodkapje dat doet.
Politici zouden er ook aan kunnen lijden. In dat geval is struisvogelpolitiek wellicht een betere benaming.
Het Roodkapje-syndroom kent zware, middelzware en lichte gevallen.
Om in de sprookjessfeer te…
Wandelend door de Noordstraat....
hartenkreet
3.0 met 1 stemmen
13 De Noordstraat slingert zich sinds jaar en dag door gedeelten van onze stad en is bereikbaar, enerzijds vanaf de Spoorlaan, anderzijds vanaf het kruispunt waar vijf straten samenkomen; onder andere de Nieuwlandstraat, de Tuinstraat en de Stationsstraat en dat men heel toepasselijk De Vijfsprong pleegt te noemen
Enkele galeries, een kaashandel, het huis van een bekende Tilburgse auteur met bijbehorende naamplaat op de gevel en niet te vergeten Etablissement De Burgerij flankeren onze…
autobiografie
4.0 met 4 stemmen
158 Bjarne begon harder te lopen, maar het geklik dat hij achter zich hoorde leek steeds dichterbij te komen. Alsof het gelijktijdig versnelde met Bjarne, die een biertje had gedronken. Het geluid herhaalde zich nogmaals. Bjarne keek om en zag iemand op krukken die haast had. Bjarne stak de weg over maar even later liep de man op krukken weer achter hem. Kennelijk moest hij via dezelfde route als Bjarne die besloot een bezoekje aan de straatboekenkast te brengen.
Een lijvig boek:
De verzamelde…
De flessen
verhaal
4.5 met 2 stemmen
86 Ze ruimde de grote bruine kast in de woonkamer uit. Plotseling stootte ze helemaal achterin de onderkast, helemaal in de linkerhoek verborgen, op twee flessen Bols. Een heette: ‘Parfait d ’amour’ en de andere: ‘Gold Liquor’. Die waren haar destijds geschonken door Bert, een vroegere vriend uit Amsterdam. Hij had ze haar gegeven als wederdienst voor haar kookkunsten, waarmee ze hem rijkelijk verwend had. Bert was haar zeer dierbaar. Helaas was hij al twintig jaar gestorven.
Feitelijk…
Plaisier: een nieuwe favoriet!
bewering
4.0 met 4 stemmen
72 Sportminnend Nederland veerde vanavond op bij de onverwachte overwinning van Wesley Plaisier op Gerwyn Price: toptien en 5 jaar geleden wereldkampioen. En dit nog wel met 3-0.
Goed dat we na de pijnlijk falende Barneveld (ga toch demonstraties gooien, Barney) een nieuwe favoriet kunnen begroeten.
Laatste nieuws:
Bezig met laden
Meer laden...